New York’ta 40 bin emekli sağlıkçı göreve geri döndü

ABD’de koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen New York eyaletindeki 40 bin emekli sağlık personeli göreve döndü.


İHA26.03.2020  09:56
+
-
Karar.com

ABD’nin koronavirüs salgınından en çok etkilenen New York eyaletindeki 40 bin emekli sağlık personeli yeniden görevlendirildi. New York Valisi Andrew Cuomo’nun çağrısına cevap veren doktor, hemşire ve diğer sağlık görevlilerinden oluşan personelin kurulacak hastanelerde görev alacağı bildirildi. Cuomo ayrıca, 6 binden fazla psikoloğun da ücretsiz sağlık hizmeti vermesi için görev yapacağını söyledi.

NEW YORK CITY SOKAKLARI ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK

New York Valisi Cuomo, koronavirüs salgının en fazla görüldüğü Manhatten, Broklyn, Bronks, Queens ve Staten Island’da sokakların araç trafiğine kapatılarak sadece yayaların kullanımına açık olacağını belirtti. Cuomo, salgının yayılmasını yavaşlatmak için yoğun çaba harcadıklarını ve bir nebze olsun bunu başardıklarını ifade etti.

New York’ta eyaletinde vaka sayısı 33 bin 33’e ölü sayısı ise 366’ya yükselirken, ABD genelinde salgında hayatını kaybedenlerin sayısı toplam bin 42’ye, toplam vaka sayısı 69 bin 144’e ulaştı.

REKLAM
HABERİN DEVAMI